Protetyka


Cele leczenia
Protetyka to nie tylko uzupełnianie brakujących zębów przy pomocy koron, mostów czy protez. To również poprawa estetyki, dzięki zmianie koloru, kształtu i ustawienia zębów. To również odbudowy zębów zniszczonych próchnicowo w sposób o wiele trwalszy niż przy pomocy tradycyjnych wypełnień bezpośrednich. Obecnie jest silnie zaznaczona tendencja do unikania wykorzystywania metalu przy odbudowach estetycznych.

Licówki, korony
Estetyczne uzupełnienia jak licówki, korony zarówno kompozytowe, jak i cało ceramiczne są zalecane zwłaszcza w przednim odcinku łuku zębowego. Swobodne przenikanie światła przez odbudowy pozbawione metalu umożliwia osiągnięcie dobrych wyników estetycznych. Również w bocznych partiach wykonywane sa laboratoryjne uzupełnienia cało ceramiczne, czy kompozytowe jak korony i mosty.


Korony, mosty, rekonstrukcje
W większości pacjentów z niewielkimi brakami zębowymi istnieją trzy opcje: mosty klasyczne lub adhezyjne, protetyczne odbudowy oparte na implantach, i protezy ruchome. Pacjenci najchętniej sięgają po stałe uzupełnienia protetyczne, ale ich zastosowanie jest uzależnione od rozległości braków zębowych, warunków dziąsłowo–kostnych oraz stanu zachowania i rozmieszczenia własnych zębów pacjenta. Złotym standardem jest wykonanie mostów osadzanych na zębach filarowych. Takie zęby należy oszlifować pod korony, a gotowe uzupełnienie protetyczne osadza się na cement lutujący.

1 komentarz:

  1. Tu warto wybierać właśnie nowoczesne gabinety oferującą profesjonalną pomoc. Także przy większych zabiegach dentystycznych może wam przydać się oferta od https://tomo3d.pl na tomografie, w tym tomografie 3d.

    OdpowiedzUsuń